Jesteś tutaj:

Tools Content :

 

WYZWANIA

Sześć spośród naszych ośrodków jest dedykowanych badaniom i rozwojowi naszych szczepionek: Marcy-l'Étoile (koło Lyonu) we Francji, Cambridge (Massachusetts), Orlando (Floryda) i Swiftwater (Pensylwania) w USA, Hyderabad w Indiach oraz Toronto w Kanadzie.

Badania i rozwój w produkcji szczepionek

Badania nad szczepionkami muszą spełniać ściśle określone wymogi. Ponieważ szczepionki są podawane osobom zdrowym, bardzo często dzieciom, muszą spełniać standardy bezpieczeństwa akceptowane społecznie i tak też muszą być postrzegane przez osoby poddawane szczepieniom. Dział badań i rozwoju musi również uwzględniać wymagania krajowych i międzynarodowych władz medycznych związane z dopuszczaniem do obrotu, a także różnice między programami szczepień ochronnych.

Badania kliniczne odgrywają kluczową rolę w spełnianiu tych wymagań.

Oceniają tolerancję i optymalną dawkę oraz skuteczność szczepionki poprzez zakrojone na szeroką skalę badania przeprowadzane na dużej populacji. Przed dopuszczeniem do obrotu prowadzone są trzy fazy badań klinicznych, które trwają od 8 do 12 lat.

Po wprowadzeniu szczepionki na rynek, prowadzone jest monitorowanie działań niepożądanych, polegające na stałej ocenie profilu bezpieczeństwa produktów w oparciu o zbieranie doniesień o działaniach niepożądanych, poprzez międzynarodowy system monitorowania. Poza monitorowaniem działań niepożądanych, prowadzimy badania postmarketingowe, które pozwalają nam potwierdzić korzyści płynące ze stosowania naszych produktów.

Nasi naukowcy opracowują nowe szczepionki, o działaniu zarówno profilaktycznym, jak i leczniczym, oraz pracują nad ulepszaniem sposobu podawania szczepionek.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat postęp w dziedzinie biologii molekularnej utorował drogę metodom takim jak programowanie bakterii lub komórek do produkcji szczepionki lub nabycia przez nie właściwości podobnych do szczepionek oraz wykorzystanie technik molekularnych do identyfikacji przeciwciał ochronnych.

Sanofi Pasteur prowadzi również badania z zakresu immunologii fundamentalnej, aby poszerzać naukowe podstawy dotyczące szczepień, oraz z zakresu epidemiologii, aby lepiej poznać gdzie i kiedy szczepionki są najbardziej potrzebne.